VU kviečia į didžiuosius universiteto chorų ir orkestrų vasaros koncertus

Birželio 21 – liepos 3 dienomis klausytojai galės išgirsti net 3 Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centro meno kolektyvų – VU chorų „Virgo“, „Gaudeamus“, „Pro musica“, VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ ir VU kamerinio orkestro – koncertines programas pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, VU rūmų ansamblio teritorijoje – Šv. Jonų bažnyčioje ir VU Didžiajame kieme.

Pirmasis koncertas įvyks birželio 21 d. 19.30 val. Šv. Jonų bažnyčioje. VU chorai „Virgo“, „Gaudeamus“, „Pro musica“ ir VU kamerinis orkestras atliks garsaus XIX–XX a. sandūros prancūzų kompozitoriaus Gabrielio Fauré „Requiem“. Melodingumu ir skaidriomis harmonijos spalvomis kerintis kūrinys suteiks vilties šiandieniame pasaulyje. „Šio kūrinio atlikimas dabartinėje pandemijos situacijoje yra prasmingas tuo, kad galima prisiminti ir paminėti pandemijos aukas ir tikėtis, kad jau netrukus visa tai baigsis. Šviesi viltis – tai šio kūrinio tema“, – mintimis dalijasi VU chorų meno vadovė Rasa Gelgotienė. Solistai – sopranas Gunta Gelgotė ir baritonas Dainius Puišys. Diriguos VU chorų meno vadovė R. Gelgotienė.

Koncertas mokamas, bilietus galima įsigyti prieš koncertą renginio vietoje. Būtinas galiojantis galimybių pasas ir išankstinė žiūrovų registracija. Bilieto kaina 15 EUR, taikoma nuolaida VU bendruomenės nariams (studentams, darbuotojams ir alumnams), senjorams, žmonėms su negalia, moksleiviams ir studentams (būtina pateikti teisę į nuolaidą įrodančius dokumentus (bilieto kaina su nuolaida 10 EUR). Atsiskaitymas tik grynaisiais.

Birželio 27 d. 17 val. VU Didysis kiemas vienam vakarui pavirs pučiamųjų muzikos fiesta ir ilgąjį Joninių savaitgalį palydėti pakvies griausmingas VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ atliekamas koncertas po atviru dangumi. Orkestro meno vadovas Albinas Kučinskas neslepia, kad šis koncertas yra tarsi didelė šventė, į kurią muzikantai susirinks po daugiau nei devynis mėnesius trukusios koncertinės tylos. „Šį orkestro vasaros koncertą vadinu pučiamųjų muzikos švente tiek mums, atlikėjams, tiek žiūrovams. Džiugu sugrįžti. Su naujomis jėgomis ir įkvėpimu, atnaujintu repertuaru ir energija. Įvairiapusiška koncertinė programa, kurioje kiekvienas atras savo perlą. Po tokių susikaupimo, atsargumo bei įtampos kupinų metų rinkdamiesi kūrinius šiam koncertui kartu su kolektyvu norėjome žmonėms suteikti poilsį ir atsipalaidavimą klausantis gražių, žinomų, o kai kuriais atvejais ir iš kėdžių savo energija verčiančių kūrinių“, – apie artėjantį koncertą pasakojo „Oktavos“ meno vadovas A. Kučinskas. Koncerte skambės George‘o Gershwino, Stevie Wonderio, Alfredo Jameso Elliso, legendinės soulo muzikos grupės „Tower of Power“, Count Basie ir kitų kūrėjų muzika, aranžuota pučiamųjų orkestrui. Taip pat pasirodys vokalistės Martyna Kučytė ir Roneta Saveiskytė.

Koncertas nemokamas, galimybių pasas nereikalingas.

Liepos 3 d. 19 val. Šv. Jonų bažnyčioje vyks ypatingas VU kamerinio orkestro sezono uždarymo koncertas. Šiuo renginiu prasidės ir orkestro rengiamas koncertų ciklas, kuriame pagrindinis dėmesys bus skiriamas moterims kūrėjoms muzikos srityje. Pirmajame ciklo koncerte nuskambės jaunosios kartos lietuvių kompozitorės Raimondos Žiūkaitės kūrinio „Misterija“ premjera. Orkestro meno vadovas Modestas Jankūnas džiaugiasi, kad koncertų ciklą pradės būtent šiuo, specialiai VU kameriniam orkestrui sukurtu kūriniu. „Tai orkestrui yra didelė garbė – toks bendradarbiavimas tarp kolektyvo ir muzikos kūrėjo vienareikšmiškai liudija pirmiausia pasitikėjimą tiek meniniu lygiu, tiek būsimo koncertų ciklo vizija“, – savo mintimis apie būsimąjį koncertą ir bendradarbiavimą su jaunąja kūrėja dalijosi meno vadovas M. Jankūnas. R. Žiūkaitės kūrinį „Misterija“ su VU kameriniu orkestru atliks ir pianistas Lukas Gedvilas. Taip pat koncerte skambės romantinė įvairių šalių muzika.

Koncertas mokamas, bilietus galima įsigyti prieš koncertą renginio vietoje. Būtinas galiojantis galimybių pasas ir išankstinė žiūrovų registracija. Bilieto kaina 10 EUR, taikoma nuolaida VU bendruomenės nariams (studentams, darbuotojams ir alumnams), senjorams, žmonėms su negalia, moksleiviams ir studentams (būtina pateikti teisę į nuolaidą įrodančius dokumentus (bilieto kaina su nuolaida 10 EUR). Atsiskaitymas tik grynaisiais.

Žymės:

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.

*