Pasaulį trumpam sustoti privertusi COVID-19 pandemija sukėlė nemažai iššūkių, o krizės nulemtus padarinius tenka spręsti iki šiol. Norint juos suvaldyti ir sumažinti, būtina atsigręžti į valstybės vykdomą socialinės politikos kryptį. Apie tai spalio 22 d. padiskutuoti kviečia Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto Socialinės politikos katedra, organizuojanti konferenciją „COVID-19 pandemija ir lėtinės socialinės politikos ligos, laimėjimai bei receptai“.
Šios konferencijos tikslas – aptarti, kaip Covid-19 pandemijos nulemti socialinio ir ekonominio gyvenimo pokyčiai paveikė gyventojų padėtį, kaip reagavo socialinė politika, kokios priemonės buvo taikytos ir kokie yra ilgalaikiai Lietuvos socialinės politikos iššūkiai ir galimybės.
Konferencijoje dalyvaus ES užimtumo ir socialinių teisių komisaras Nicolas Schmitas, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.
Konferencijos dalyvius sveikins VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas ir Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas. VU profesorius Romas Lazutka plenariniame konferencijos pranešime apžvelgs Lietuvos socialinės politikos dešimtmetį po 2009 m. krizės ir bandys nubrėžti gaires popandeminiam laikotarpiui. Pranešime socialinė politika bus analizuojama trimis pagrindiniais aspektais: kokiu mastu ji mažina nelygias socialinių sluoksnių galimybes, apsaugo gyventojų pajamas nuo socialinių rizikų ir suteikia minimalių pajamų garantijas.
Konferencija 2021 m. spalio 22 d. 9 val. vyks VU Senato salėje (Universiteto g. 3) ir nuotoliniu būdu. Dalyvavimas gyvai ir nuotoliniu būdu galimas tik iš anksto užsiregistravusiems.
Registracijos formą rasite čia.
Renginys bus transliuojamas fakulteto Youtube paskyroje. Norint dalyvauti renginyje gyvai privaloma turėti galimybių pasą ar ES skaitmeninį COVID-19 sertifikatą.
Konferencijos programa
Daugiau informacijos čia
Komentarų nėra. Būk pirmas!