Vilniaus universiteto (VU) leidykla kviečia susipažinti su VU Komunikacijos fakulteto mokslininkų doc. dr. Renatos Šukaitytės ir doc. dr. Kęsto Kirtiklio sudaryta knyga „Socialinės tikrovės mediacija. Kultūra, politika ir visuomenė“.
„Facebook kasdien bent trumpam sutinkame gerokai daugiau „draugų“ nei gatvėje per visą savaitę, o Donaldas Trumpas valdo Jungtines Amerikos valstijas Twitter pranešimais, ką jau kalbėti apie tai, kad sunku prisiminti, kada paskutinį kartą lankėmės banko pastate. Šiuolaikinės medijos visuomeninius įvykius paverčia istorija per vieną minutę, o kiekvieną aktyvų pilietį – socialinių, politinių ir kultūrinių fenomenų kūrėju“, – sako knygos sudarytojai.
Intensyvi informacijos produkcija ir jos cirkuliavimas globaliame tinkle radikaliai keičia pasaulio ir jame vykstančių procesų suvokimą, nes socialinė tikrovė tampa vis labiau medijuota ir transformuota. Tai prilygsta gyvenimui nuolatinių iššūkių sąlygomis ir skatina komunikacijos procesų tyrėjus telkti dėmesį į medijų ir jų santykio su įvairiomis gyvenimo sritimis tyrimus.
Knygos „Socialinės tikrovės mediacija: kultūra, politika ir visuomenė“ tekstų autoriai – Lauras Bielinis, Ignas Kalpokas, Kęstas Kirtiklis, Edgaras Klivis, Renata Stonytė ir Renata Šukaitytė – imasi užduoties atskleisti mūsų laikų mediacijos fenomeną iš įvairių perspektyvų, teoriniu ir praktiniu požiūriu nagrinėdami socialinės terpės mediaciją ir mediatizaciją politikos ir vizualinės kultūros lauke.
Knygos įvadinis tekstas skiriamas diskurso formavimosi ir metateorinių problemų šiuolaikinėje komunikacijos mokslų teorijoje analizei; pirmoje knygos dalyje gilinamasi į mediacijos proceso daromą įtaką šiuolaikinei politikos komunikacijai ir politikai; antrojoje – analizuojamas dokumentinis kinas kaip paranki priemonė skirtingoms politinėms ir pilietinėms pozicijoms skleisti; o paskutinė knygos dalis skiriama socialinių ir politinių diskursų mediacijai teatre analizuoti.
Pasak knygos sudarytojų, šios kolektyvinės analizės jie nebaigia kokiu nors vienijančiu apibendrinimu ar išvadomis, nes toks bandymas būtų pernelyg ambicingas ir dirbtinis. „Todėl, užuot pateikę galutinius vertinimus, numatę poveikį ir padarinius, kurių galime tikėtis artimesnėje ar tolimesnėje ateityje, šiuo leidiniu veikiau siekiame užčiuopti ir išryškinti patį kaitos procesą, pažvelgti jo mastą bei skatinti platesnes ir gilesnes diskusijas“, – sako doc. dr. R. Šukaitytė ir doc. dr. K. Kirtiklis.
Knygą „Socialinės tikrovės mediacija. Kultūra, politika ir visuomenė“ galite įsigyti knygynuose „Littera“, „Akademinė knyga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!