Būsimi leidėjai siūlo tobulinti leidybos magistrantūros studijas, nes pastebima daug neatitikimų tarp to, kas žadama studijų apraše, ir to, kas realiai dėstoma.
Tarp dėstomų dalykų vyrauja knygos leidybos disciplinos, o šiuo iššūkių laikotarpiu pasigendama elektroninės, muzikos, periodikos leidybos pagrindų. Be to, studentai abejoja ir tuo, kiek studijų metu įgytos žinios praplečia karjeros leidybos versle galimybes.
Apie tai, kaip pagerinti leidybos studijų kokybę, kodėl studentams trūksta motyvacijos mokytis, ar dėstytojai geba sudominti studentus, ką ir kodėl reikėtų keisti šioje Komunikacijos fakulteto studijų programoje, kad ja nenusiviltų ateinančios kartos, diskutuota trečiadienį surengtoje paskaitoje-diskusijoje „Leidybos studijos: keičiame ir keičiamės“.
„Sudėtingas yra klausimas, kurį jūs iškeliate. Daug ką galima apsvarstyti, bet visiškai sutinku, kad dėl studijų kokybės mes nuolat gyvensime dinamikos būsenos. Nuolat reikia žiūrėti, ką galima padaryti, ką reikia daryti, ką galime padaryti dabar, o ką galime suplanuoti padaryti rytoj“, – sakė Lietuvos mokslų akademijos narys, buvęs Komunikacijos fakulteto dekanas prof. Domas Kaunas.
Studentų teigimu, magistrantūroje dėstomų dalykų aprašas neatitinka turinio, laisvai pasirenkamieji dalykai yra kone privalomi, verslo disciplinos yra dėstomos neatsižvelgiant į specifinę leidybos sritį, pasigendama modernių informacijos sklaidos priemonių, naujoviškesnių mokymo metodų. Pabrėžta, kad menkai perimama užsienio šalių patirtis, stinga naujausios literatūros. Taip pat buvo pateikti studijų programos absolventų apklausos rezultatai, kurie parodė, jog vis dėlto daugelis baigusiųjų dirba ne pagal specialybę ir nepanaudoja aukštojoje mokykloje įgytų žinių. Galiausiai iškeltas klausimas, kokios – gilinamosios ar plečiamosios – turėtų būti leidybos magistrantūros studijos.
Renginyje dalyvavę leidybos programos komiteto nariai ir dėstytojai aktyviai įsitraukė į diskusiją. Anot jų, pagrindinis dalykas yra tas, kad universitetinės magistro studijos ruošia žmones moksliniam darbui, o ne gamybinei veiklai, nors būtent to ir tikisi studentai.
„Išėję iš VU su magistrantūros žiniomis, jūs turėtumėte turėti pakankamai didelį intelektualo, inteligento bagažą, o ne vien verslininko arba žmogaus, tinkančio gamybai“, – kalbėjo prof. D. Kaunas.
„Galbūt studentai ir klaidingai suvokia, kuo skiriasi studijos kolegijoje ir universitete, tačiau mūsų programos aprašas akivaizdžiai pabrėžia praktines žinias ir įgūdžius… Mes suprantame, jog studijų kokybė priklauso ne tik nuo universiteto ir dėstytojų, bet ir nuo pačių studentų pastangų. Todėl būtina vieniems su kitais kalbėtis, tartis, diskutuoti – tada ir ta kokybė iš esmės gali keistis“, – teigė magistrantė Dovilė Rudzenskė.
Fakulteto vadovybė suteikė viltį, kad ateityje bus peržiūrėta studijų programa, atsižvelgta į diskusijoje išsakytas pastabas, užsienio aukštųjų mokyklų, kuriose dėstoma leidyba, patirtį.
Daugiau: https://leidyba.wordpress.com
Papildoma informacija: Jolita Rukšėnaitė
Tel. 8 639 23776; el. p. jolita.ruksenaite@kf.stud.vu.lt
Komentarų nėra. Būk pirmas!