Vilniaus universiteto (VU) atstovų delegacija naujus metus pradėjo vizitu Tel Avive, Izraelyje, kur dalyvavo tarptautinėje studijų mugėje, susitiko su partnerinės įmonės „MD International“ vadovais ir vykdė motyvacinius pokalbius su būsimaisiais studentais. VU Medicinos fakultetas šiame renginyje dalyvavo jau aštuntąjį kartą.
Medicinos fakultetas pristatytas tarptautinei auditorijai
Kasmetinėje tarptautinėje kompanijos „MD International“ organizuojamoje medicinos studijų mugėje dalyvauti ir savo programas pristatyti kviečiami su šia kompanija bendradarbiaujantys Europos universitetai. Šiemet fakultetui mugėje atstovavo studijų prodekanė prof. dr. Vaiva Hendrixson, Studijų skyriaus vadovė Jekaterina Bortkevič, Komunikacijos skyriaus vadovė Lina Kocienė, tarptautinių studijų koordinatorės Justė Andrikonytė ir Miglė Trinkūnaitė, VU Studentų priėmimo poskyrio vadovas Artūras Šaltis.
Renginyje savo siūlomas studijų programas pristatė Čekijos (Karolio universitetas, Palackio universitetas), Kroatijos (Zagrebo universitetas), Italijos (Humanitas universitetas) aukštosios mokyklos, taip pat Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. VU Medicinos fakultetą mugėje pristačiusi M. Trinkūnaitė pateikė svarbiausius faktus apie Lietuvą, Vilnių, VU, studijas ir gyvenimą Medicinos fakultete.
„Kalbėti stovint prieš kelių šimtų auditoriją yra iššūkis, tačiau kai matai susirinkusiųjų akyse susidomėjimą, apima pasididžiavimas atstovaujamu universitetu ir supranti, koks prasmingas tavo darbas“, – po pristatymo mintimis dalijosi M. Trinkūnaitė.
Sulaukė didelio Izraelio jaunimo susidomėjimo
Studijų prodekanė prof. dr. V. Hendrixson, kalbėdama apie studentus iš Izraelio, sako, kad šie studentai išsiskiria savo motyvacija ir pasiruošimu. Kadangi jie studijuoti pradeda po privalomosios karinės tarnybos, būna vyresni, brandesni, daugiau patyrę ir aiškiau suvokiantys savo tikslus.
„Studentai iš Izraelio sudaro apie 10 proc. studijuojančiųjų Medicinos fakultete, tokį skaičių norėtume išlaikyti ir didinti. Siekiame parodyti išskirtinį dėmesį partneriams, „Medicial Doctors International Academy“ atstovams ir palaikyti glaudų tęstinį bendradarbiavimą“, – kalbėjo studijų prodekanė.
Dauguma mugėje dalyvavusių universitetų turi jau kelių dešimtmečių tarptautinių studijų organizavimo patirtį, gali pasigirti tradicijomis ir įdirbiu, gausiomis tarptautinių alumnų draugijomis ir kasmet priimti ne vieną šimtą naujų studentų. Po oficialaus prisistatymo Medicinos fakulteto stendas sulaukė didelio Izraelio jaunimo ir čia gyvenančių lietuvių susidomėjimo.
„Galima tik pasidžiaugti, kad tarp tokių stiprių dalyvių VU Medicinos fakultetas išlieka konkurencingas ir patrauklus Izraelio jaunimui. Žinoma, mes ir patys stiprėjame – jau turime dvi užsienio studentų laidas, taigi yra pirmieji alumnai, kurie labai aktyviai skleidžia pozityvias žinias apie VU. Informacija iš studentų lūpų visada yra labiau vertinama nei iš darbuotojų“, – pasakoja L. Kocienė.
Fakultetas atsirenka labiausiai motyvuotus
Tokie vizitai, pasak Komunikacijos skyriaus vadovės, yra puiki galimybė įvertinti VU ir fakulteto įvaizdį bendrame kontekste, palyginti su kitais universitetais. „Tuomet supranti, kur dar reikėtų pasitempti ir padirbėti, o kur iš tikrųjų pasirodome puikiai“, – sako L. Kocienė.
Studijų skyriaus vadovė J. Bortkevič atskleidė vieną pagrindinių dalyvavimo šioje mugėje tikslų: „Mes nesiekėme „užkabinti“ kuo daugiau studentų, tikslas – atsirinkti tuos, kurie tikrai nori studijuoti VU, jau yra girdėję apie Lietuvą, galbūt net ir lankęsi. Motyvacija yra vienas iš svarbiausių kriterijų, nes itin nemalonu, kai jau priimtas studentas po kelių savaičių ar mėnesių nutraukia studijas. Tuomet supranti, kad jo vietoje galėjo būti labiau motyvuotas studentas. Labai stengiamės, kad tokių situacijų būtų kuo mažiau, iki šiol mums tai sekasi.“
Anot A. Šalčio, studijų mugės metu Medicinos fakultetas sulaukė pakankamo susidomėjimo, belieka laukti dokumentų ir tikėtis geriausių studentų paraiškų. „Tie, kurie nespėjo sudalyvauti motyvaciniame pokalbyje gyvai, dar galės tai padaryti vėliau, virtualiame pokalbyje per „Skype“ programėlę. Šio vizito tikslas buvo suteikti žinių apie VU, suteikti progą apie jį pasidomėti savarankiškai ir, žinoma, priimti teisingą sprendimą“, – kalbėjo Studentų priėmimo poskyrio vadovas.
Kasmet pavasarį Medicinos fakultete vykdomi interviu sudaro gana svarbią tarptautinių studijų koordinatorių darbo dalį. Tokių pokalbių tikslas – išsiaiškinti būsimų studentų motyvaciją. „Žinoma, visada geriau pasikalbėti gyvai. Tuomet atsiskleidžia žmogaus asmenybė, charakteris. Visais atvejais gyvas pokalbis yra neįkainojamas. Tačiau kai gyvai susitikti neįmanoma, labai pagelbėja ir technologijos“, – mintimis dalijosi J. Andrikonytė.
2020 m. VU Medicinos fakultete jau 8 kartą planuojama vykdyti priėmimą į medicinos ir odontologijos studijas anglų kalba. Tikimasi priimti 100 studentų į medicinos studijų programą ir 20 – į odontologijos studijų programą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!