Kovo 15-ąją, Tarptautinę socialinio darbo dieną, Vilniaus universiteto Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedra kartu su Vystomojo bendradarbiavimo platforma organizuoja tarptautinę konferenciją „Socialinio darbo vaidmuo ir misija Darnaus vystymosi darbotvarkėje 2030“.
Iš 2015 m. Jungtinių Tautų iškeltų darnaus vystymosi tikslų net vienuolikos (skurdo, bado, nelygybės sumažinimo, kokybiško išsilavinimo prieinamumo, gerovės didinimo ir kitų) neįmanoma pasiekti be aukštos kvalifikacijos socialinių darbuotojų įsitraukimo.
„Mūsų renginys bus unikali proga padiskutuoti apie tai, kokiu būdu mes čia, Lietuvoje, galime prisidėti prie, pavyzdžiui, žmogaus teisių gynimo Madagaskaro saloje. Vienas iš konferencijos pranešėjų Filippo Ferrari kaip tik ir atstovauja šiam regionui ir pasidalys savo patirtimi dirbant su pabėgėliais Reunjono saloje – tolimiausiame Europos Sąjungos taške. Docentas Komalsinghas Rambaree iš Švedijos pristatys tyrimo, atlikto Mauricijaus saloje, apsemtoje dėl globalaus atšilimo, rezultatus ir inicijuos diskusiją apie socialinio darbo vaidmenį ekologinės krizės paveiktose bendruomenėse“, – pasakoja konferencijos organizacinio komiteto pirmininkė docentė Lijana Gvaldaitė.
Vilniaus universitetas pirmasis pradėjo rengti socialinius darbuotojus, o jo absolventus šiandien galima sutikti dirbančius visose socialinių paslaugų infrastruktūros grandyse, gydymo įstaigose ir mokyklose, kalėjimuose ir pabėgėlių centruose, jų pačių įsteigtose nevyriausybinėse organizacijose ar socialinio verslo projektuose. „Socialinio darbo studijas renkasi motyvuoti žmonės, nebijantys iššūkių ir riboto supratimo apie socialinių darbuotojų vaidmenį ir paskirtį visuomenėje. Organizuojame šį renginį pirmiausia galvodami apie savo studentų profesinę ateitį. Šiuo metu jiems atsiveria naujos perspektyvos, reikalaujančios, be kita ko, informacinių technologijų įvaldymo, tarpkultūrinio jautrumo, verslumo įgūdžių ir lyderystės gebėjimų“, – sako profesorė Laimutė Žalimienė, Socialinio darbo katedroje dirbanti nuo pat jos įkūrimo.
Konferencija vyks Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5), kurio šiuolaikiška aplinka palanki diskusijoms apie socialinio darbo inovacijas, globalius sprendimus, tarpdiscipliniškumą ir naują požiūrį į socialinių darbuotojų atsakomybę kuriant socialinę gerovę visame pasaulyje. Paramą konferencijai suteikė Lietuvos mokslo taryba.
Daugiau informacijos apie renginį galima rasti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!