Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkai kartu su Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir Kauno technologijos universitetu (KTU) rugsėjo 27–29 d. rengia pirmąsias Lietuvoje nacionalines kibernetinio saugumo pratybas „Kibernetinis skydas 2016“. Jų metu kibernetinius incidentus atremti treniruosis per 100 atstovų iš daugiau nei 40 šalies kibernetinius incidentus valdančių ir tiriančių informacinių išteklių valdytojų, mokslo, energetikos, ryšio operatorių ir kitų institucijų.
VU šiose pratybose teko viena esminių užduočių – parengti pratybų simuliacijos aplinką bei techninę bazę ir koordinuoti imituojamą kibernetinę ataką.
„Pratybų metu mūsų mokslininkai simuliuos kibernetinę ataką, kurios gynyboje dalyvaus įvairių šalies institucijų atstovai. Realiu laiku vykdomų veiksmų metu gausybė šalies žinybų susidurs su pačiomis įvairiausiomis situacijomis, mokysis atremti skirtingo pobūdžio kibernetines atakas“, – pasakojo VU Matematikos ir informatikos fakulteto informacinių technologijų prodekanas dr. Linas Bukauskas.
KAM rengiamose pratybose siekiama patikrinti nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano procedūras, gerinti šalies institucijų sąveiką ir treniruoti jų atstovų įgūdžius reaguojant į kibernetinius incidentus.
„Šiais mokymais visų pirma norime plėtoti glaudesnį Lietuvos institucijų bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje ir treniruoti institucijų atstovus, kurie įgytą patirtį galės panaudoti iškilus realiai kibernetinio saugumo grėsmei“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pasak ministro, surengti tokias pratybas šalies mastu yra būtina, nes kibernetinės grėsmės ir atakos tampa vis dažnesnės ir rafinuotesnės, o jų žalingas poveikis gali turėti įtakos nacionalinių informacinių sistemų ir infrastruktūros funkcionalumui.
Pratybose dalyvaujančių institucijų atstovai, suskirstyti į penkias komandas, pagal pratybų scenarijų sieks nuo kibernetinių atakų apsaugoti specialiai pratyboms sukurtą virtualią informacinę infrastruktūrą ir užtikrinti jos teikiamų paslaugų funkcionavimą. Treniruojamos komandos veiks iš mokymų vietų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Komandas šioms pratyboms specialiai parengti padėjo VU ir KTU.
Pratybų metu kibernetinių incidentų prevencija, jų aptikimas ir valdymas bus vykdomas vadovaujantis patvirtintu nacionaliniu kibernetinių incidentų valdymo planu ir organizaciniais ir techniniais kibernetinio saugumo reikalavimais.
Komentarų nėra. Būk pirmas!