Gruodžio 16 d. (trečiadienį) 13.30 val. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Informacinių technologijų centre (Šaltinių g. 1A) bus apžvelgti Europos branduolinių tyrimų centro (CERN) ir VU bendradarbiavimo informatikos srityje rezultatai.
Susitikimo metu bus pristatytas CERN CMS-TV centras. Šis VU informacinių technologijų specialistų ir studentų sukurtas centras yra tarsi programuojama televizija. Kompiuterių ekranuose bus galima išvysti tai, kas vyksta CERN – tarptautinėje organizacijoje, kurios pagrindinis tikslas yra išsiaiškinti gamtos sandaros pagrindus ir surasti mūsų materijos pradžią.
VU specialistai supažindins su dar vienu svarbiu laimėjimu, kuriuo naudosis ne tik šalies, bet ir viso pasaulio mokslininkai. VU informatikai dirbdami sutvarkė kompiuterinius resursus ir įkūrė CERN duomenų centrą, kuris yra Tier3 lygio, vartojant CERN terminus.
„Šis duomenų centras visiems suinteresuotiems žmonėms – mokslininkams ir specialistams teiks duomenis iš CERN. Jie galės užsisakyti informaciją, kurią gaus tiesiai į savo kompiuterius. Gavę rezultatus galės juos analizuoti ir modeliuoti“, – aiškino VU Matematikos ir informatikos fakulteto profesorius Algimantas Juozapavičius, dirbęs prie naujų centrų sukūrimo. Jis teigė, kad šie centrai turės didelės įtakos plėtotis elementarių dalelių fizikos mokslui mūsų šalyje.
Europos branduolinių tyrimų centras (CERN) – tarptautinė organizacija, įkurta Ženevoje 1959 m. Valstybinio lygio bendradarbiavimo sutartis su Lietuva pasirašyta 2004 m. pabaigoje, tačiau Lietuva nėra šio centro narė. Ji – asocijuota šalis prie šios organizacijos.
VU fizikai, vadovaujami profesoriaus prof. Juozo Vaitkaus, bendradarbiaudami kartu su CERN kūrė detektorius didžiajam hadronų kolaideriui.
Kontaktinis asmuo: prof. Algimantas Juozapavičius, Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas. Tel. (8-5) 219 3053, el. p. algimantas.juozapavicius@mif.vu.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!