„Verslininkai reikalauja specialistų, profesoriai sako, kad moko mąstyti. Universitetas ir išmoko mąstyti, pažinti, suprasti, ir suteikia profesinių kompetencijų, kurios leidžia absolventui įsilieti į darbo rinką. Kviečiu stoti į universitetus ne dėl diplomo, o dėl išsilavinimo ir profesijos“, – neformalioje diskusijoje apie išsilavinimą teigė Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas. Jis susitiko su moksleiviais jau 14 kartą surengtoje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2016“.
Kartu su rektoriumi diskutavo VU Studentų atstovybės prezidentas Andrius Uždanavičius. Jis prisipažino iš pradžių studijavęs fiziką, tačiau, supratęs, kad ši specialybė ne jam, perstojo į psichologiją: „Netgi nebaigtas išsilavinimas, krypties pakeitimas mąstymo ir informacijos analizės požiūriu buvo labai naudingas.“ Prof. A. Žukauskas antrino, kad turint universitetinį išsilavinimą nesunku pakeisti profesiją: nemažai fizikų dirba IT, vadybos, politikos srityse, o vienos didžiausių šalies leidyklų vadovas irgi yra fizikas.
„Kas yra turtingiausi Lietuvoje? Medikai, baigę Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Nebijokite, kad tiksliai nepataikysite. Eikite ten, kur jums įdomiausia, kur geriausiai atsivers jūsų instinktai pažinti ir suprasti. Konkreti profesija tarnaus daugiausia 5–10 metų“, – moksleiviams patarė VU vadovas.
Voriko universiteto (Jungtinė Karalystė) doktorantas Adomas Jelinskas nesigaili pasirinkęs fiziko profesiją. Bakalauro ir magistrantūros studijas VU Fizikos fakultete baigęs jaunuolis šiuos metus praleis Europos branduolinių tyrimų organizacijoje (CERN).
„Jeigu Lietuva taptų asocijuotąja CERN‘o nare, mūsų šalies studentai galėtų tenai studijuoti doktorantūroje ir gautų stipendiją. Dabar jie priversti ieškoti finansavimo“, – tolesnes perspektyvas mūsų šaliai įsiliejus į didžiausios pasaulyje dalelių fizikos laboratoriją komentuoja jaunasis mokslininkas. Parodoje „Studijos 2016“ mūsų šalyje pirmą kartą pristatyta CERN‘o ekspozicija.
Kovo viduryje Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre bus atidaryta didžioji CERN‘o kilnojamoji paroda „Accelerating Science“. Ji dar plačiau supažindins su šiuolaikinio mokslo laimėjimais, leis iš arti pažvelgti į Visatos paslaptis.
Europos branduolinių tyrimų organizacijoje iš viso dirba 30 VU mokslininkų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!