Vilniaus universitetas (VU) išlieka patraukliausia studijų vieta abiturientams – po pirmojo priėmimo etapo iš 29 767 asmenų, siekiančių aukštojo išsilavinimo, didžiausias šalies universitetas sulaukė net 26 213 pageidavimų studijuoti, skelbia Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).
Daugiausia paraiškų VU sulaukė socialinių mokslų srityje – joje sulaukta 8944 pageidavimų. Itin aktyviai abiturientai rinkosi ir biomedicinos mokslų studijas, kurioms užpildyti 6825 pageidavimai.
Humanitarinius mokslus studijuoti norinčiųjų pageidavimų skaičius siekė 5336, fiziniai mokslai pasirinkti 4874 kartus.
VU išlieka lyderiu pagal gabiausių studentų pritraukimą humanitarinių, socialinių, teisės, fizinių ir biomedicinos mokslų srityse, kuriose į valstybės finansuojamas vietas bus pakviesta daugiau nei du trečdaliai aukščiausius balus surinkusių stojančiųjų.
Populiariausios – medicinos ir programų sistemų studijos
Ir toliau VU populiariausia studijų programa išlieka medicina. Pirmajame bendrojo priėmimo etape pirmuoju prioritetu į valstybės finansuojamas vietas šią programą pasirinko 384 stojantieji. Antroje vietoje – vis didesnį populiarumą užsitikrinančios programų sistemų studijos, kurias pirmuoju prioritetu pasirinko 363 asmenys.
Trečioje vietoje – politikos mokslai su 202 paraiškomis. Į penketuką taip pat pateko ekonomikos ir teisės studijų programos, atitinkamai surinkusios 188 ir 183 pageidavimus. Iš viso šiemet VU stojantiesiems siūlo 87 bakalauro ir vientisųjų studijų programas.
VU rektoriaus prof. Artūro Žukausko teigimu, šių metų priėmimo rezultatai rodo, kad didžiausias šalies universitetas tampa vienvaldžiu lyderiu daugumoje studijų krypčių.
„Biomedicinos, teisės ir fizinių mokslų kryptyse į valstybės finansuojamas vietas pritraukėme daugiau nei 77 proc. gabiausių šalies abiturientų, humanitarinių ir socialinių mokslų kryptyse šis rodiklis perkopė 60 proc. Džiaugiamės šiais rezultatais, įrodančiais, kad studijų kokybės srityje Lietuvoje stiprios konkurencijos neturime. Vilniaus universitetas sau kelia ambicingesnį tikslą – tapti konkurencingesniu Europoje ir vykdyti tarptautinio lygio studijas“, – sakė prof. A. Žukauskas.
Rektoriaus manymu, stojančiųjų pasirinkimą lėmė VU požiūris į studijų kokybės užtikrinimą, o neįstojusieji į valstybės finansuojamas vietas dėl pirmojo etapo neturėtų nusiminti, kadangi bus galima dalyvauti ir tolesniuose priėmimo etapuose.
„Esame vieninteliai šalyje, taikantys 3 balų konkurso kartelę, dalyje programų šis skaičius siekia 4 balus. Mūsų požiūrį į studijų kokybę vertina ir darbdaviai – įvairių apklausų duomenimis, VU absolventų įsidarbinimo rodikliai yra aukščiausi, o vidutinis atlyginimas – didžiausias. Be to, lanksčiai reaguojame į rinkos ir valstybės poreikius – šiuo metu patraukliausia VU Matematikos ir informatikos fakulteto studijų programa šiemet vykdoma ir Kaune, kur kartu rengsime ir informacinės kibernetinės saugos specialistus. Todėl skatinu stojančiuosius ir jų tėvus pasidomėti galimybe studijuoti bene geidžiamiausią ir vieną didžiausių atlyginimų užtikrinančią programą – programų sistemas. Vis dėlto primename, kad visas priėmimo procesas bus baigtas tik rugpjūčio pabaigoje, tad siekiantiems aukščiausio lygio studijų patariu neprarasti ryžto – užpildyti papildomas studijų vietas galimybių dar yra“, – teigė prof. A. Žukauskas.
Stojantieji, negavę pakvietimo studijuoti Vilniaus universitete, dar turi galimybę dalyvauti antrajame LAMA BPO priėmimo etape, kurio metu prašymus bus galima koreguoti liepos 29–31 d. LAMA BPO priėmimo informacinėje sistemoje dar nespėję užsiregistruoti stojantieji galės tai padaryti papildomo priėmimo metu.
LAMA BPO papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 6–8 d. – tuomet stojantieji galės pateikti naujus prašymus į likusias laisvas valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas.
Vilniaus universiteto papildomas priėmimas vyks nuo rugpjūčio 16 d. 9.00 val. iki rugpjūčio 24 d. 24.00 val. Dokumentų registravimas internetu vyks ISAS sistemoje universiteto interneto svetainėje www.kviecia.vu.lt nurodytu adresu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!