Kovo viduryje Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) pakvietė antros ir trečios pakopos studentus, o taip pat jaunuosius mokslininkus registruotis dalyvavimui InoLaboratorijos projekte. Šio projekto tikslas yra skatinti magistrantų, doktorantų, mokslininkų ir tyrėjų intelektualų verslumą, formuojant praktinio verslumo kompetencijas ir įgūdžius. Registruotis į projektą galima iki balandžio pradžios.
Pasak Vilniaus universiteto Studentų atstovybės prezidento Armino Varanausko, šiandien Lietuvoje „mokslo rezultatų įdarbinimas vis dar yra šlubuojantis dalykas“. VU SA prezidentas pažymi, kad mūsų šalyje mokslas gyvena iš valstybinių dotacijų ar lėšų, kurias į aukštąsias mokyklas atneša studentai, tuo tarpu užsienyje mokslininkai sugeba patys užsidirbti iš savo veiklos rezultatų. Pasak A. Varanausko, InoLaboratorijos projektas sumanytas siekiant išplėsti jaunųjų mokslininkų verslumo įgūdžius, taip pat suvesti mokslo ir verslo atstovus, padėti jiems bendrauti.
„Šiuo metu yra gana daug projektų, orientuotų į studentų ir dėstytojų verslumo skatinimą. InoLaboratorija – tai vienas iš tokių projektų, bet, manau, jis gali ir turi tapti išskirtiniu“, – teigia A. Varanauskas. Kaip potencialą projekto sėkmei VU SA prezidentas įvardija partnerius, sutikusius palaikyti projektą. Tarp šių partnerių yra keli Lietuvos universitetai (taip pat ir VU), Lietuvoje kūriami ar jau veikiantys mokslo parkai ir slėniai, asociacija „Žinių ekonomikos forumas“, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir kt.
A. Varanauskas pažymi, kad projektas vyks mokymų principu. „Žmonės bus apmokyti, jiems bus suteiktos bazinės žinios apie verslumą. Vėliau mokymų dalyviai dirbs su mentoriais, kurie padės jiems paruošti verslo idėjas. Dar vėliau parengtos idėjos bus siūlomos investuotojams“, – apie numanomą projekto eigą pasakojo VU SA prezidentas. Pasak jo, planuojamas projekto rezultatas – bent kelių jaunųjų mokslininkų įmonių, kurios ir toliau galėtų veikti tikslingai ir efektyviai, įsteigimas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!