Piliečių grupė „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ išplatino pareiškimą, kuriame išreiškia nepasitikėjimą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) prezidente Monika Sičiūnaite ir reikalauja jos atsistatydinimo.
Grupės narius nuvylė pasyvi VU SA pozicija sausio 13 d. Vilniaus universitete vykusioje diskusijoje su ŠMM atstovais. „Apmokestinimo jungas palies tūkstančius dabartinių ir būsimų studentų, tačiau VU SA atstovai diskusijoje jokios nuomonės taip ir nepareiškė“, – sakoma pareiškime. M. Sičiūnaitės išreikštą poziciją sausio 14 d. radijo „Klasika“ laidoje „Ryto Allegro“, skirtoje aukštojo mokslo reformos temai, pareiškimo autoriai vertina kaip dviprasmišką ir prisitaikėlišką. „Tokia pozicija – tai akivaizdi studentijos interesų išdavystė pražūtingos mokesčių ir paskolų „reformos“ išvakarėse. Sakydama, kad studentai gali tik pasyviai stebėti, kaip vykdomas jų nepagrįstas apmokestinimas, VU SA prezidentė leido suprasti, kad jos vadovaujama atstovybė visiškai susitaiko su apmokestinimo ir paskolų dalia“, – sakoma pareiškime.
VU SA prezidentė Monika Sičiūnaitė nesutinka su jai mestais kaltinimais. Savo kreipimesi į šią grupę ir visą VU akademinę bendruomenę ji teigia: „Kreipiuosi į Jus apgailestaudama, jog mano žodžius, pasakytus per radijo laidą, supratote klaidingai, ir visa mano, kaip VU SA prezidentės, ir visos organizacijos veikla buvo supaprastinta iki vienos citatos. Norėčiau dar kartą viešai priminti savo ir VU SA pagrindinį principą aukštojo mokslo reformos klausimu – mes esame PRIEŠ studijų apmokestinimą, nesuteikiant kokybiškų studijų, ir manome, kad reformą reiktų pradėti vykdyti nuo aukštojo mokslo sistemos pertvarkos!
Taip pat norėčiau atkreipti dėmesį ir į tai, kad VU SA yra daug kartų išreiškusi savo poziciją AMR klausimu. Pritardami Vilniaus universiteto Senato išdėstytiems reformos principams, Jūs kartu remiate ir VU Studentų atstovybę, nes visa VU akademinė bendruomenė laikosi vienodų nuostatų esminiais aukštojo mokslo klausimais.
Mes neatsisakome savo tikslų, tačiau dabartiniai aukštojo mokslo sistemos pokyčiai mus įpareigoja reaguoti į susidariusią situaciją. Šiuo metu Vyriausybės siūlomas „studijų krepšelio“ principas dar neturi aiškaus veikimo mechanizmo ir negalima vienareikšmiškai teigti, jog šis sumanymas neveiktų. Įstatyme palikta daug laisvės, todėl akademinės bendruomenės pasiūlymai gali nulemti optimalią reformos baigtį.
Sausio 16 d. VU SA atstovas Arminas Varanauskas dalyvaus Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje, kuriame bus svarstomas naujosios Vyriausybės „pakoreguotas“ Mokslo ir studijų įstatymo projektas. Ilgai šlifuotas įstatymas naujosios Vyriausybės vėl grąžinamas į pradinę situaciją: žadėta universitetų autonomija lieka nerealia vizija; naujoji tvarka palieka daugiau klausimų nei atsakymų.
Jei nebus atsižvelgta į akademinės bendruomenės siūlymus ir įstatymo svarstymas nebus atidėtas, VU Studentų atstovybė kreipsis į LR Prezidentą prašydama vetuoti įstatymą.
Nesivaikykime aklai savo idealų, verčiau konstruktyviu dialogu ieškokime kompromiso, kad VU akademinės bendruomenės nuomonė būtų išgirsta“, – sakoma M. Sičiūnaitės pareiškime.
Komentarų nėra. Būk pirmas!