Pastaruosius metus Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) programos, klubai, projektai bei viešosios įstaigos pasižymėjo išskirtiniu veiklos efektyvumu. Tarp reikšmingesnių pasiekimų – ne tik modernios Teisės klinikos atidarymas, bet ir nauja „Be etikečių“ veiklos kryptis, tarptautinis Studentų investicinio fondo pripažinimas.
Šiuo metu po VU SA sparnu glaudžiasi keturiolika programų, klubų, viešųjų įstaigų bei projektų, į kuriuos kviečiami įsitraukti visi iniciatyvūs ir norintys tobulėti studentai. Siūlant platų neformalios veiklos pasirinkimą, siekiama sudaryti palankias sąlygas studentų saviraiškai bei visapusiškam ugdymuisi.
Kaip pažymi VU SA programų, klubų ir projektų koordinatorius Irmantas Mikulėnas, šiemet VU SA skirtas didesnis dėmesys jos globojamiems saviraiškos kolektyvams pasiteisino: „Programos, klubai ir projektai ne tik vykdo savo įprastas veiklas, bet ir siekia jų kokybės. Pavyzdžiui, Jaunųjų energetikų klubas pasinaudojo VU SA teikiamomis institucinio stiprinimo galimybėmis ir savo nariams surengė mokymus. Programa „Be etikečių“, siekdama sklandesnio koordinacinio proceso, sėkmingai vykdo struktūros pokyčius, o į veiklos sritis įtraukė rūpinimąsi studentų emocine gerove. Tuo tarpu Teisės klinika, teikianti nemokamą teisinę pagalbą socialiai pažeidžiamiems asmenims, besikuriančioms įmonėms ir nevyriausybinėms organizacijoms, iš esmės atsinaujinusi atvėrė modernių patalpų duris. Iki šios dienos į Teisės kliniką jau kreipėsi per 3 tūkst. žmonių.“
Atskirai paminėtinas VU SA projektas „Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams“. Tai – trijų dienų stovykla vyresnių klasių mokiniams, norintiems iš arčiau susipažinti su Vilniaus universitetu ir juos dominančiomis studijomis jame. Balandžio 21–23 d. vykusioje stovykloje dalyvavo 82 jaunuoliai, atvykę net iš tokių tolimų miestų kaip Klaipėda ir Šilutė.
Universitetui svarbų vaidmenį taip pat atlieka VU SA struktūrinis vienetas „Erasmus Student Network Vilnius University“, padedantis užsienio studentams prisitaikyti naujoje aplinkoje. Vien šiais metais ESN mentoriai rūpinosi maždaug 280 kolegų iš kelių dešimčių skirtingų pasaulio valstybių.
Neseniai į VU SA saviraiškos kolektyvų būrį įsiliejo Rašytojų klubas, nuo rudens pradėjęs organizuoti literatūrinius vakarus su žinomais rašytojais. Tarptautinės poezijos dienos proga klubas surengė kasmetinį poezijos ir prozos konkursą „Littera“.
Vilniaus universiteto Studentų investicinis fondas (VU SIF) – VU SA įsteigtas pirmasis ir didžiausias studentų investicinis fondas Lietuvoje – buvo pripažintas Pasaulio jaunųjų investuotojų federacijos (angl. World Federation of Yong Investors), kuri pasiūlė VU SIF tapti jos nariu. 2016 m. rugpjūčio 25–27 d. fondo dalyviai atstovavo Lietuvai tarptautiniame konkurse „Rotman European Trading Competition“.
Puikių rezultatų pavyko pasiekti ir Kendo klubui, kuratorių bei „Sąžiningai“ programoms, radijui „Start FM“, pirmąsyk Vilniaus ribas peržengusiam projektui „Vilniaus universiteto Karjeros dienos“.
„Svarbiausia, kad iniciatyva veikti dar kokybiškiau, organizuoti mokymus, plėsti veiklos sritis kyla iš pačių programų, klubų, viešųjų įstaigų ir projektų, – teigia I. Mikulėnas. – Atstovybė stengiasi sukurti tam geriausias sąlygas: VU SA Institucinio stiprinimo fondas priima paraiškas mokymams finansuoti, VU SA parlamento Teisės darbo grupė konsultuoja rengiant veiklos nuostatus, be to, neseniai sudaryta galimybė pasirinktai popaskaitinei veiklai skirti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.“
Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) – seniausia ir didžiausia Lietuvoje visuomeninė, ekspertinė švietimo organizacija, atstovaujanti studentams Vilniaus universitete ir už jo ribų, puoselėjanti universitetinę kultūrą ir kurianti palankiausias sąlygas studentų saviraiškai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!