Gruodžio 3 d. minima Tarptautinė žmonių su negalia diena, primenanti, į kokias sritis verta investuoti mažinant specialiųjų poreikių turinčių žmonių atskirtį. Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) jau nebe pirmus metus skiria daug dėmesio tam, kad būtų sprendžiamos studentų, turinčių specialiųjų poreikių, problemos.
VU SA atstovė socialiniais klausimais Indrė Širvinskaitė teigia, kad šiemet daugiausia laiko bus skiriama esamų problemų indentifikavimui, prioritetų nusistatymui ir geriausių galimų sprendimų paieškoms. Anot jos, įvairių iniciatyvų galima pamatyti ir šių metų organizacijos veiklos plane.
„Ieškodami geriausių sprendimų pasitelksime užsienio ir Lietuvos gerųjų pavyzdžių apžvalgas, atliksime problemų ir poreikių analizę su studentais ir vyresniųjų klasių moksleiviais. Akivaizdu, kad pokyčiams šioje srityje reikia laiko, o esamų resursų neužtenka išspręsti kelias problemas vienu metu. Dėl to norime išsiaiškinti, ką tobulinti reikia skubiai, o kur galime palaukti. 2016 m. pavasarį tikimės būti susidarę sistemingo darbo planą keleriems metams į priekį“, – sako I. Širvinskaitė.
Atstovė socialiniais klausimais mano, kad esminė problema tebėra pernelyg siauras specialiųjų poreikių suvokimas, atkreipiant dėmesį tik į asmenis, turinčius fizinę negalią.
„Vakarų valstybėse specialieji poreikiai turi kur kas platesnę prasmę. Tai ypač aktualu kalbant apie švietimo sistemą, kur didelę reikšmę turi sunkiai plika akimi pastebimi mokymosi ar psichikos sutrikimai. Svarbu šviesti universiteto bendruomenę, kelti tolerancijos lygį ir naikinti įsisenėjusias stigmas. Turime užtikrinti galimybę dėstytojams kelti kompetenciją darbo su specialiųjų poreikių turinčiais studentais srityse“, – sako I. Širvinskaitė.
Pastaraisiais metais VU SA teikė siūlymus dėl infrastruktūros tobulinimo, buvo organizuojami susitikimai su studentais, turinčiais specialiųjų poreikių, dvejus metus iš eilės VU SA organizavo konferencijas socialinės dimensijos aukštajame moksle tematika, pagal programą „Be etikečių“ rengė įvairias socialines akcijas ir gyvąsias bibliotekas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!