Vilniaus, Granados, Minjo ir Paduvos universitetai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl „Arqus“ jungtinės magistrantūros studijų programos „Kibernetinis saugumas ir kibernetinė žvalgyba“. Tai bus dieninė magistrantūros studijų programa, parengta ir dėstoma anglų kalba.
Programa suteiks specialų akademinį išsilavinimą kibernetinio saugumo, kibernetinės žvalgybos ir tarptautinių santykių kibernetinio saugumo srityje ir bus bendrai vykdoma pasitelkiant fizinį mobilumą ir (arba) studentams dalyvaujant virtualiose, mišriose ir gyvose paskaitose.
Vienas iš programos koordinatorių Granados universiteto signalų teorijos, telematikos ir komunikacijų profesorius Gabrielis Maciá pažymi, kad ši bendradarbiavimo sutartis yra svarbus pasiekimas po ilgos kelionės – pirma plyta didžiulio projekto, kurį siekiama įgyvendinti, statyboje.
„Šios sutarties pasirašymas žymi proveržį kuriant bendras aljanso „Arqus“ programas. Mūsų tikslas – sukurti plataus užmojo jungtinę programą, pagal kurią studentai būtų mokomi įvairių kibernetinio saugumo aspektų, ypatingą dėmesį skiriant su kibernetine žvalgyba susijusių mechanizmų supratimui tarptautinėje aplinkoje“, – sako profesorius.
Daugybė tarpdisciplininių ir tarptautinių paskaitų padės studentams suprasti pasaulinius kibernetinio saugumo ir kibernetinės žvalgybos mechanizmus ir pasinaudoti tarptautinių veikėjų bendradarbiavimu.
Jungtinė magistrantūros programa bus skirta puikiai besimokantiems ir itin motyvuotiems absolventams, įgijusiems ne mažesnį kaip 180 ECTS kreditų akademinį laipsnį informacinių technologijų programose (pvz., informatikos, kompiuterių inžinerijos, informacinių sistemų, telekomunikacijos, programinės įrangos inžinerijos ir kt.). Programą sudarys 120 ECTS kreditų, dalykai bus dėstomi anglų kalba. Tai atitinka įprastą keturių semestrų arba dvejų metų studijų laikotarpį. Studentai studijuos keturiuose konsorciumo universitetuose: pirmąjį semestrą – Paduvos universitete, antrąjį – Vilniaus universitete, trečiąjį – Granados universitete, o ketvirtasis semestras bus skirtas magistro darbo rengimui (numatomos nuotolinės arba tiesioginės konsultacijos su darbo vadovu) ir baigsis baigiamąja savaite Minjo universitete.
Universitetai stengsis teikti finansinę paramą pagal esamas tarptautinio mobilumo programas, pavyzdžiui, „Erasmus+“, ir kitas vietines ar nacionalines stipendijų programas, atsižvelgdami į prieinamą finansavimą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!