Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų, akademinės bendruomenės atstovų ir žymių teisininkų sveikinimo žodžiai skambėjo geriausiems 2020 m. teisės magistro darbų autoriams. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas jau penktus metus iš eilės paskelbė šio konkurso nugalėtojus, o šiemet pirmoji vieta atiteko Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto absolventui Pauliui Mockevičiui, kurio darbo tema – „Dirbtinis intelektas ir autorių teisė“.
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė, laikinai einanti Teismo pirmininko pareigas, Sigita Rudėnaitė pabrėžė, kad magistro darbų konkursas, vykstantis pandemijos sąlygomis, dar kartą įrodo, jog išlieka tie, kurie sugeba geriausiai prisitaikyti.
„Labai džiugu, kad mes savo tradiciją tęsiame, ir geresnės vietos negalėjome rasti, nes Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra pati tinkamiausia vieta, kurioje galime išgirsti visų trijų teisės mokslus vystančių universitetų žmones. Dėkoju visiems, kurie priėmė mūsų kvietimą dalyvauti. Taip pat teismo ir viso jo kolektyvo vardu sveikiname susirinkusius teisės mokslo magistrus jau įveikus vieną iš savo gyvenimo ir karjeros etapų“, – kalbėjo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė.
Renginį moderavusi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Dalia Vasarienė, kuri buvo ir konkurso komisijos pirmininkė, džiaugėsi, kad jau penkerius metus vykstančio konkurso polėkis neišblėsta.
„Mums tai yra įkvėpimas, gaivaus oro gūsis ir džiaugsmas pažiūrėti, kaip ateinanti nauja karta mato vienas ar kitas teisės problemas. Šiandien mes džiaugiamės jumis, gerbiame jus ir jūsų vadovus, kurie jau kelinti metai vadovauja ir padeda studentams parengti originalius teisės magistro darbus“, – kalbėjo D. Vasarienė.
VU Teisės fakulteto dekanas Tomas Davulis džiaugėsi, kad neįprastos aplinkybės nesutrukdė dalyviams siekti savo tikslų: „Norisi tikėti, kad su kaukėmis matomės paskutinį kartą ir kitame renginyje jų jau nebereikės. Šie magistrantai universitetą baigė unikaliomis ir neįprastomis sąlygomis. Manyčiau, kad tos grėsmės ir papildomi ribojimai pakėlė jūsų darbo vertę, parodė jūsų asmenybių stiprumą, todėl norisi pasidžiaugti, kad jūs įveikėte šiuos sunkumus ir turite visas galimybes tapti visaverčiais teisininkų bendruomenės nariais. Sveikinu susidorojus su iššūkiu, jūs tapote stipresni.“
Dekanas pabrėžė, kad šis renginio formatas leidžia susitikti skirtingoms nuomonėms ir plėtoti teisinį diskursą, kurio vis dar trūksta.
Antrąją vietą šiame konkurse užėmė Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos absolventė Greta Vaidilaitė, parašiusi darbą „Imperatyvių teisės normų pasikeitimo įtaka sutarčių vykdymui“. Trečiosios vietos apdovanojimas atiteko VU absolventei Violetai Mačiulytei, kurios darbo tema – „Baudžiamoji atsakomybė už svetimo prekės ženklo naudojimą“.
Dar pernai vykusiame renginyje buvo įdiegta naujovė – paprašyta dalyvių pristatyti savo magistro darbą lygiai per 1 minutę. Dalyviai į šią užduotį pažiūrėjo itin kūrybiškai ir išradingai – specialųjį prizą už išradingą pristatymą laimėjo VU Teisės fakulteto absolventė Gabrielė Raižytė, kuri, pristatydama savo darbą „Panaikinto arbitražo teismo sprendimo pripažinimas pagal Niujorko konvenciją“, pasinaudojo Shakespeare’o darbų alegorijomis.
Geriausių 2020 m. teisės magistro darbų konkurse iš viso dalyvavo 15 baigiamųjų darbų autorių. Kiekvienas universitetas atrinko po 5 geriausius savo mokyklos studentų kūrinius. Baigiamuosius studentų darbus vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir universitetų atstovų. Visiems konkurso dalyviams buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!