Nemokamą teisinę pagalbą teikianti Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinika kviečia VU Teisės fakulteto studentus ir studentes įgyti patirties atliekant praktiką. Buvę praktikantai įsitikinę – tai proga išsiugdyti reikiamus įgūdžius ir išmokti spręsti realias problemas.
VU Teisės klinikos paslaugomis naudojasi Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų gyventojai, kurie neturi galimybių kreiptis mokamos teisinės pagalbos. Teikiamos konsultacijos įvairiais klausimais, tačiau dažniausiai patariama asmenims, susiduriantiems su šeimos, paveldėjimo, sutarčių, darbo teisės problemomis. Nuo 2018 m. įstaiga teikia valstybės garantuojamą pirminę teisinę pagalbą.
Kas pusę metų VU Teisės klinika vykdo studentų atrankas, kurių metu prie komandos prisijungia VU Teisės fakulteto studentai, norintys atlikti profesinę praktiką. Praktika yra pritaikoma prie studijų tvarkaraščio ir suteikia išskirtinę galimybę studentams išbandyti save visose teisės srityse, patiems rengti įvairius procesinius dokumentus ir tiesiogiai teikti teisines konsultacijas.
„Prisimenu savo pradžią, kai turėjau daug baimių dėl kolokviumų ir egzaminų ir maniau, kad neužteks laiko pasiruošti. Atėjęs į VU Teisės kliniką pamačiau, kad tikrai įmanoma suderinti viską, nes grafikas lankstus ir gali prisiderinti, kaip tau pačiam tinka“, – pasakoja VU TF studentas Justynas Kicelis.
Buvusi praktikantė Indrė Prichockaitė sako, kad praktikos metu įgijo naujų įgūdžių, tokių kaip greita informacijos paieška, pokalbių valdymas, taip pat nestigo ir praktinių problemų sprendimų.
„Kartą pas mane atėjo moteris ir pasakė, kad savo miške pastatė miško apsaugos priemones. Tada tikrinau įstatymą ir aiškinausi, kas yra miško apsaugos priemonės. Paaiškėjo, kad tai priemonės, naudojamos, kai mišką užpuola parazitai. Tačiau ji apsaugos priemonėmis vadino statybinius blokus, sudėtus tam, kad kaimynas nevažinėtų per mišką. Paaiškinau, kad apsaugos priemonės skirtos parazitams, o ji atsakė, kad kaimynas ir yra parazitas. Aš jai taip ir nesugebėjau paaiškinti, kas yra miško apsaugos priemonės ir kad tos sąvokos taip vartoti negalima.
Besikreipiantys žmonės labai dažnai turi savo tiesą. Ateina čia ne tam, kad mes pasakytume, kaip yra, o tam, kad mes būtume jų pusėje. Kai supranta, kad galbūt nėra visiškai teisūs arba kad mes negalime palaikyti jų pozicijos, nes jie nėra teisūs, tai priimti jiems būna sunku. Būtent tokių situacijų valdymas, kai žmogus išgirsta ne tai, ką norėjo išgirsti, buvo įdomi praktikos dalis“, – pasakoja studentė.
Tuo tarpu Nomeda Bertašiūtė prisimena sėkmingiausią savo praktikos akimirką – bylą darbo ginčų komisijoje.
„Buvo labai sudėtinga, nes reikėjo nuginčyti sutarties galiojimą. Žmogus pasirašė sutartį, buvo atleistas, bet nežinojo, kad tuo dokumentu jis yra atleidžiamas. Todėl reikėjo nuginčyti žmogaus parašą, kas yra labai sudėtinga, nes yra daug dokumentų su parašu. Kaip tada įrodyti, kad žmogus nesuprato, kas tame dokumente surašyta? Vis dėlto pavyko, ir asmuo gavo ne tik atlyginimo kompensaciją, bet ir moralinės žalos atlyginimą“, – sako ji.
Daugiau praktikantų įspūdžių – VU Teisės klinikos Instagram paskyroje. Registruotis į praktikos atranką galima iki rugsėjo 6 d. ČIA.
Komentarų nėra. Būk pirmas!