Lapkričio 21 d. (penktadienį) 9 val. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (402 aud., Vokiečių g. 10, Vilnius) prasidės metinė konferencija „Kad demokratija veiktų geriau: politinės institucijos ir jų reformos Lietuvoje“.
Konferencija skirta demokratijos kokybės Lietuvoje analizei ir Lietuvos pasiekimų ES ir tarptautinėje politikoje vertinimui. Joje bus kalbama apie demokratiją Lietuvoje, politines partijas, Lietuvos integraciją į ES ir užsienio politikos iššūkius, bus pristatyti politikos mokslų tyrimų rezultatai, politikai pateiks savo įžvalgas. Taip pat vyks diskusija „Ar Lietuvos partijos yra pajėgios valdyti valstybę?“. Diskusijos moderatorius – visuomenės veikėjas, „Geros valios projektų“ įkūrėjas T. Langaitis; dalyviai: Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė L. Graužinienė, Seimo opozicijos lyderis A. Kubilius, Seimo vicepirmininkas G. Kirkilas, Liberalų sąjūdžio atstovas G. Steponavičius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos atstovas T. Tomilinas.
Metinėje konferencijoje apžvelgiamos ne tik Lietuvos politikos aktualijos, bet ir politikos mokslų srities pasiekimai. Viename iš VU TSPMI vykdytų mokslinių projektų, su kurio rezultatais bus supažindinta akademinė bendruomenė, pateikiamas pastarųjų dešimties metų (nuo Lietuvos įstojimo į ES ir NATO) Lietuvos užsienio politikos vertinimas. Pasak projekto vadovės dr. D. Jakniūnaitės, projekte įsigilinta į dvišalius kaimyninius santykius, įvertinta veikla tarptautinėse organizacijose, nagrinėta globali ir regioninė saugumo aplinka, jos pasekmės saugumo politikai. Atliktos atvejų studijos rodo, kaip ir kiek mažai valstybei įmanoma turėti savarankišką užsienio politiką, ir kokių vidinių bei išorinių sąlygų tam reikia.
Lietuvos politologų asociacijos kasmet teikiamas apdovanojimas už geriausią metų publikaciją šiemet skirtas VU TSPMI lektoriui dr. Vytautui Kuokščiui (straipsnis „Baltic States in World Markets: Does Katzenstein’s Framework Still Hold?“, publikuotas leidinyje „Journal of Baltic Studies“). Jis naujai interpretuoja žinomą teoriją, apeliuoja į tarptautinį kontekstą ir įsitraukia į tarptautinę mokslinę diskusiją.
Išsamus dalyvių sąrašas ir programa
Komentarų nėra. Būk pirmas!