VU Tarptautinio verslo mokykloje startavo atnaujintos antrosios pakopos studijų programos. Pagal tarptautinius standartus atnaujintas programų „Tarptautinis marketingas ir prekyba“, „Tarptautinio verslo finansai“ ir „Tarptautinis verslas ir teisė“ turinys ir dėstymo metodikos.
„Naujus iššūkius ir kokybinius imperatyvus aukštosioms mokykloms kuria daugybė faktorių – kintantys darbo rinkos poreikiai, globalizacija, Lietuvos narystė Europos Sąjungoje, konkurencija, inovacijų plėtra ir kt. Siekiame vis labiau integruotis į Europos aukštojo mokslo erdvę, todėl studijų procese nuolat diegiame pažangias inovacijas, – sako dr. Erika Vaiginienė, direktoriaus pavaduotoja mokslui, inovacijoms ir kokybei, laikinai einanti VU TVM direktorės pareigas. – Kokybiškos, visapusiškos ir tarptautinius standartus atitinkančios profesinės žinios ir įgūdžiai suteikia studentams konkurencinį pranašumą įsidarbinant ar plėtojant nuosavą verslą tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose.“
Kvalifikaciją kėlė dėstytojai
Siekiant pagerinti studijų kokybę, būtina nuolat kelti pedagoginę ir dalykinę dėstytojų kompetenciją. Projekto įgyvendinimo pradžioje specialius kvalifikacijos kėlimo kursus išklausė 20 dėstytojų. Buvo gilinamasi į pedagoginius ir psichologinius dėstytojo darbo aspektus, socialinius klausimus, novatoriškus ir kūrybinius darbo su studentais metodus.
Programų atnaujinimui reikiamų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių įgiję dėstytojai dirbo su universiteto socialinių-ekonominių partnerių atstovais kurdami naujas programų koncepcijas ir turinį, prižiūrėjo jų diegimo ir plėtros procesus.
„Socialiniai-ekonominiai partneriai – projekto atveju tai yra įvairių užsienio šalių aukštosios mokyklos ir verslo įmonės – greičiau sužino pasaulines rinkos tendencijas, yra daugiau praktikai nei teoretikai. Jų suteiktos rekomendacijos realiau atitinka šių dienų rinką, lanksčiau pritaikomos“, –sako E. Vaiginienė.
Atnaujinti moduliai anglų kalba
Kiekvienoje atnaujinamoje studijų programoje reikėjo užtikrinti bent 3 užsienio dėstytojų dalyvavimą. VU TVM dėstytojai kartu su specialistais iš JAV, Kipro, Vengrijos, Rusijos, Peru ir kitų užsienio šalių tobulino efektyvų, savarankišką studentų darbą skatinančią studijų strategiją, individualias konsultacijas ir savarankiško darbo formas jungiančius mokymo metodus. Daug dėmesio buvo skiriama anglų kalba dėstomiems programų moduliams atnaujinti. Jie svarbūs vykdant studentų mainus, taip pat suteikiant tarptautinės patirties neišvykstantiems iš Lietuvos studentams.
VU TVM kasmet vidutiniškai studijuoja per 300 užsienio studentų, mokytis į užsienį pagal mainų programas arba pagal dvigubo diplomo sutartis išvyksta apie 80 vietos studentų. Pagal atnaujintas programas šiemet studijuoti pradėjo apie 70 studentų, 1 iš jų – užsienietis.
Verslumas ir mokymasis visą gyvenimą
Atnaujinta VU TVM magistrantūros programų dėstomoji medžiaga, atvejų analizės, savarankiškos ir egzaminų užduotys. Remiantis dėstytojų ir tarptautinių ekspertų siūlymais, kiekvienai programai suformuotas naujas vadovėlių komplektas. Atsižvelgta į verslo sektoriaus poreikius, dinamiškiems verslo procesams valdyti reikiamas kompetencijas. Ypatingas dėmesys skirtas jaunų žmonių verslumo skatinimui. Atnaujinant programas buvo laikomasi ir tarptautinių profesinių organizacijų reikalavimų bendriesiems, visą gyvenimą trunkantiems aukštos kvalifikacijos specialistų mokymosi ir specialiesiems gebėjimams.
Dėmesys e. mokymosi plėtrai
Pernai kito projekto metu VU TVM įdiegta tarp aukštųjų mokyklų populiari elektroninė sistema „Moodle“. Šiuolaikinė mokymuisi pritaikyta priemonė sudaro galimybes ne tik gauti medžiagą, mokytis ar atlikti užduotis nuotoliniu būdu, bet ir tiesiogiai bendrauti su dėstytojais, kitais kurso studentais. Be to, VU TVM sudarytos galimybės organizuoti vaizdo konferencijas. Šio projekto metu, atnaujinant antrosios pakopos studijas, pokyčiai taip pat neaplenkė virtualiosios erdvės – didelė dalis mokymosi medžiagos specialiai parengta ar pritaikyta įkelti į elektroninę erdvę, daug dėmesio skirta e. mokymosi skatinimui.
VU TVM vadovės E. Vaiginienės teigimu, ateityje atsiras ir pilnos nuotolinės VU TVM studijų programos. „Nors tokių studijų kol kas nesiūlome, manau, artimoje ateityje tai tikrai pasikeis. Kelti profesinę kvalifikaciją nuotoliniu būdu patogu dirbantiems, jau turintiems aukštąjį išsilavinimą žmonėms, taip pat – tarptautinės patirties įgyti norintiems užsienio studentams ar ieškantiems kokybiškos edukacijos už prieinamą kainą“, – sako ji.
Atnaujintoms programoms – teigiamas įvertinimas
Atnaujintos studijų programos pradėtos įgyvendinti 2013-ųjų spalį. Priėmimas į atnaujintas studijų programas planuojamas ir 2014 m. sausio mėnesį. Įstojusieji studijuoti galėtų pradėti jau nuo vasario.
Atnaujintų programų vertinimą jau atliko tiek Lietuvos, tiek užsienio ekspertai. VU TVM tarptautinio verslo finansų programa įvertinta aukščiausiu balu ir akredituota 6 metams, o spalio 21 d. universitete lankėsi tarptautinė ekspertų grupė, kuri atliko tarptautinio marketingo ir prekybos programos vertinimą. Šių magistrantūros studijų programų vertinimo išvados paaiškės metų pabaigoje. Ekspertinį vertinimą atlikę ŠMM rekomenduoti ekspertai patvirtino, kad programos atitinka darbo rinkos poreikius ir leidžia parengti aukštos kvalifikacijos specialistus. VU TVM turi pakankamai patirties ir resursų vykdyti atnaujintas magistrantūros studijų programas.
VU Tarptautinio verslo mokykla baigė įgyvendinti Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „VU TVM II pakopos studijų programų atnaujinimas“ (Nr. VP1-2.2-ŠMM-07-K-02-046). Beveik 2 metus trukusio projekto metu atnaujintos ir teigiamai ekspertų įvertintos 3 magistrantūros studijų programos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!