Balandžio 27 d. Vilniuje vyko tradicinis trijų Baltijos universitetų rektorių susitikimas. Vilniaus universiteto (VU) prof. rektoriaus Artūro Žukausko pakviesti Tartu ir Latvijos universitetų vadovai prof. Vollis Kalmas ir prof. Indriķis Muižniekas susipažino su pradėtomis reformomis, aplankė neseniai duris atvėrusius Jungtinį gyvybės mokslų centrą (JGMC) ir Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą.
Baltijos universitetų rektoriai itin susidomėjo rudenį Paderborno universiteto profesoriaus Burkardo Wördenweberio parengtu „lobių žemėlapiu“, kuriuo vadovaujantis nustatyti pagrindiniai VU uždaviniai. Prof. A. Žukauskas svečiams pasakojo, kad prof. B. Wördenweberio metodika jau pasinaudojo Lietuvos lazerių pramonės atstovai, didelės Vokietijos, Šveicarijos įmonės, Anglijos sveikatos apsaugos sistemos institucijos ir kitos stambios organizacijos.
VU rektorius prof. A. Žukauskas įsitikinęs, kad bendradarbiavimas su užsienio universitetais ir tarptautiškumo skatinimas padės pasiekti strateginį VU tikslą – patekti į QS geriausių pasaulio universitetų 500-tuką. „Pavyzdžiui, QS reitinge Tartu universitetas užima 400-ąją vietą. Tai geros vadybos rezultatas, rodantis, kad Tartu universitetas yra tas, iš kurio verta mokytis“, – sako rektorius.
Vėliau rektorių delegacija vyko į Saulėtekio slėnyje įsikūrusius mokslo centrus. Kartu su JGMC valdybos pirmininku prof. Eugenijumi Butkumi bei Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) direktoriumi prof. Gintaru Valušiu svečiai lygino nacionalinius mokslinių tyrimų finansavimo ypatumus, diskutavo apie verslo organizacijų įtaką ir svarbą technologijų ir mokslo plėtros srityje. Prof. G. Valušis pristatė Saulėtekio slėnio viziją – paversti Vilnių vienu inovatyviausių miestų Europoje.
Tartu universiteto rektorius, kalbėdamas apie situaciją Estijoje, pabrėžė, kad esti dvi mokslo ir verslo atstovų pozicijos. „Mokslininkams reikia lėšų, kad jie galėtų vykdyti savo tyrimus, o verslininkams reikia mokslinių tyrimų, kad jie galėtų uždirbti pinigus“, – teigė prof. V. Kalmas. Pasak jo, šie du požiūriai turėtų eiti išvien.
2011 m. tuometinis VU rektorius prof. Benediktas Juodka, Tartu universiteto rektorius prof. Alaras Karis ir Latvijos universiteto rektorius prof. Mārcis Auziņis pasirašė deklaraciją dėl aktyvesnio tarpusavio bendradarbiavimo. Universitetų vadovai taip pat pasirašė kreipimąsi į Estijos, Latvijos ir Lietuvos vyriausybes, kuriuo valdžios atstovus ragino nacionaliniu interesu pripažinti poreikį kiekvienoje šalyje turėti bent vieną pasaulinio lygio aukštąją mokyklą.
Instituciniame QS reitinge Latvijos universitetas patenka į 701+ kategoriją, VU rikiuojasi tarp 501–550 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Iš visų trijų universitetų daugiausia studentų mokosi VU.
Komentarų nėra. Būk pirmas!