Liutauras Gudžinskas – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto doktorantas. Šių metų pavasario pabaigoje jis buvo išrinktas naujuoju VU Studentų atstovybės (VU SA) prezidentu. Pasak L. Gudžinsko, būtent įgytas išsilavinimas bei politinių procesų išmanymas ir paskatino jį aktyviai dalyvauti studentų savivaldos veikloje.
VU SA prezidentas mano, kad Vilniaus universitetas turi didelį mokslinį ir akademinį potencialą, tačiau veiksmingai įgyvendinti jį galės tik tuo atveju, jeigu bus išsaugota universiteto autonomija. Nuogąstavimai dėl jos yra susiję su vykdoma aukštojo mokslo reforma ir nauja universitetų tarybų formavimo tvarka. „Nežinau, ar pasaulyje būtų galima atrasti tikrai stiprų ir gerą universitetą, kuris tapo toks dėl to, kad neturėjo autonomijos. Jeigu universitetas nori būti geras, jis turi turėti autonomiją, o valdžia privalo tą autonomiją gerbti“, – mano L. Gudžinskas.
VU SA prezidentas tikisi, kad pavyks pakeisti požiūrį į studentų savivaldą. „Skirtingai negu Vakarų Europos universitetuose, pas mus studentas, įstojęs į aukštąją mokyklą, automatiškai dar netampa studentų savivaldos nariu. Vakarų Europoje ir Amerikoje viskas yra paprasčiau. Studentas, įstojęs į universitetą, iš karto gali dalyvauti priimant sprendimus, balsuoti, reikšti savo nuomonę“, – pabrėžė L. Gudžinskas. Jis tikisi, kad laikui einant ir Vilniaus universiteto studentų dalyvavimą universiteto savivaldoje galima bus pertvarkyti pagal vakarietišką modelį.
VU SA prezidento kadencija yra neilga – vos vieneri metai. Politiniu požiūriu tai labai trumpas laikotarpis. „Turėdamas tam tikrą teorinį ir praktinį suvokimą savo pagrindine užduotimi dabar laikau siekį atlikti tam tikrą analizę, kuri leistų Vilniaus universiteto Studentų atstovybei vystytis demokratėjimo keliu“, – sakė L. Gudžinskas. Studentų savivalda turi milžinišką reikšmę universiteto gyvenime. „Būtent ši savivalda yra stiprus garantas, kad universiteto studijų kokybė bus aukšta. Jeigu studentai reikalaus kokybės, jeigu jie norės, kad tam būtų skirtas ypatingas dėmesys, tai galima bus greičiau pasiekti reikiamą rezultatą“, – pažymi L. Gudžinskas.
Komentarų: 1
2010-10-19 13:09
Homo sum“Jei studentai reikalaus kokybes…” . Reikalaus? Kodėl nepakeitus i “rėkalos” [apie kokybę]? :lol:
O gal studentai ar jų vadai galėtų pagaliau suvokti, kad “it takes two to tango”? :-) T.y., kad studijų kokybė (ar jos stoka) yra DVIEJŲ kintamųjų (mažiausiai dviejų) funkcijos reikšmė. Tie du kintamieji: dėstytojai IR studentai (yra dar ir kiti, pvz., infrastruktūra, bet šįkart apie ja nekalbėsime).
Atmestinė dalies studentų pažiūra į studijas, “studijavimas” vardan diplomo, nusirašinėjimas ir plagijavimas, dargi dėstytojų šantažas “užtampyti apeliacijomis, jeigu…” – visa tai yra didžiuliai kliuviniai studijų kokybei gerinti.
Todėl, broliai ir sesės studentai, NE REIKALAUTI reikia, o BENDRADARBIAUTI. “Jėgos (aka reikalavimų/rėkalojimų)” metodai čia nepadės. Greičiau atvirkščiai. :-|