2025 m. gegužės 13–16 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 68-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų konferencija „Open Readings 2025“. Jos organizatoriai kviečia būsimus konferencijos pranešėjus registruotis iki 2025 m. vasario 17 d.
„Open Readings“ yra kasmet vykstantis tarptautinis didžiausias jaunųjų mokslininkų renginys Baltijos šalyse, kuriame dalyvauja daugiau kaip 400 dalyvių iš viso pasaulio – studentai, jaunieji tyrėjai, tarptautinį pripažinimą pelnę mokslininkai, tarp jų ir Nobelio premijos laureatai. Tarptautinėje konferencijoje studentai iš viso pasaulio pristato savo mokslinių tyrimų rezultatus fizikos ir kitų gamtos mokslų bei technologijų srityse.
Konferencijos dalyviams yra suteikiama nemokama platforma jų mokslinės veiklos saviraiškai. Joje studentai ir jaunieji mokslininkai pristato savo stendinius bei žodinius pranešimus apie atliktus mokslinius tyrimus. Konferencija yra puiki galimybė dalyviams ir plačiajai visuomenei pasiklausyti tarptautinio pripažinimo pelniusių kviestinių lektorių pranešimų įvairiomis mokslinėmis temomis.
Šiemet tarp kviestinių lektorių yra Rodolphe F. Jazzaras – Kalifornijos universiteto (San Diegas, JAV) Chemijos fakulteto profesorius ir Prancūzijos nacionalinio mokslinių tyrimų centro (CNRS) mokslinių tyrimų vadovas. Jo novatoriškas darbas yra sutelktas į sudėtingus procesus, kuriais grindžiami pagrindiniai cheminiai virsmai. Jo komanda, derindama eksperimentinius ir skaičiavimo metodus, siekia geriau suprasti šiuos virsmus tam, kad būtų galima kurti naujus katalizatorius ir medžiagas, kurios galėtų būti naudojamos energetikos, sintezės ir nanotechnologijų srityse. 2023 m. Dr. Jazzarui buvo įteiktas prestižinis J. M. Lehno apdovanojimas už meistriškumą organinės chemijos srityje, pripažįstant jo neįkainojamą indėlį į šiuolaikinį mokslą.
Konferencijos dalyviai šiemet taip pat turės galimybę išgirsti Oksfordo universiteto raidos neurologijos profesorių Zoltáną Molnárą. Jo moksliniai tyrimai skirti ankstyvajai žinduolių smegenų žievės raidai, o jo mokslinės įžvalgos, susijusios su kognityvinių raidos sutrikimų, tokių kaip autizmas ir šizofrenija, patomechanizmais. Per savo karjerą Zoltánas Molnáras yra gavęs daugybę apdovanojimų, kurie atspindi reikšmingus profesoriaus nuopelnus neuromokslų ir medicinos srityje.
Dalyvavimas konferencijoje ir registracija yra nemokama.
Daugiau informacijos ieškokite „Open Readings“ tinklalapyje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!