Mieli skaitytojai,
Gyvybės mokslų centre gyvenimas verda it bičių avilyje. Mokslininkai ieško dirvos bakterijų atsparumo antibiotikams genų; naudodami kompiuterinius metodus, tiria baltymų struktūras ir nagrinėja baltymų modeliavimo aspektus; analizuoja fermentus – DNR metiltransferazes. Atsakymų paieškos duoda pavydėtinus rezultatus, kuriais pagrįstai galime didžiuotis.
Štai Biotechnologijos instituto Bioinformatikos skyriaus mokslininkai, norėdami išsiaiškinti, ar jų sukurti struktūrinės bioinformatikos įrankiai tikrai naudingi nežinomų baltymų struktūrų modeliavimui, dalyvavo CASP ir CAPRI eksperimentuose. Tyrėjai pateko tarp penkių geriausių iš daugiau nei 100 baltymų struktūras modeliuojančių komandų iš viso pasaulio. Kita mokslininkų grupė iš to paties instituto išrado naują DNR modifikavimo profilių analizės metodą TOP-seq. Mokslininkai įsitikinę, kad tai paspartins ir atpigins klinikinius epigenetinių ligų tyrimus.
Ne mažiau intriguojančios ir įdomios kitų tyrimų įžvalgos ir keliami klausimai: nuo ko priklauso šalies piliečių pasitikėjimas savo valstybe, kokią įtaką asmenybės bruožai turi taupymui pensijai. Psichologai sukūrė originalią internetinę streso įveikimo savipagalbos programą BADI, diegia vieną iš veiksmingiausių potrauminio streso pagalbos metodų Lietuvoje.
„Spectrum“ žurnale rasite atsakymus į klausimus, kodėl lietuvių kultūrinei sąmonei Algirdas Julius Greimas yra mįslinga figūra, kokiomis interpretacijomis apipintas Lietuvos paminėjimas XI a. pradžioje, ko dabartiniai medikai gali pasimokyti iš XIX a. žaizdų gydymo metodų. Sužinosite apie įdomų kalėdaičio, rasto vienoje iš senųjų knygų, restauravimo procesą ir apie tai, ką tiria VU TFAI mokslininkai, tapę vienintele į „Gaia-ESO“ konsorciumą priimta astrospektroskopininkų grupe iš Rytų Europos.
Žvaigždėto vasaros dangaus ir gerų skaitinių!
„Spectrum“ redakcija
Komentarų nėra. Būk pirmas!