
Vasario 6 d. Vilniuje atidaromas Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC), pirmasis statinys Saulėtekio mokslo, verslo ir studijų slėnyje. Tai didžiausia nepriklausomybės metais pastatyta biblioteka Lietuvoje.
MKIC tapo metaforiškos koncepcijos 1+1=1 dalimi. Pirmasis dėmuo šioje formulėje yra Vilniaus universiteto centrinė biblioteka su savo istoriniu kontekstu, humanitarinių ir socialinių leidinių kolekcijomis, antrasis dėmuo – MKIC, o abu pastatai su juose kaupiamais ir administruojamais informacijos ištekliais, personalu ir visomis veiklomis sudarys vieną struktūriškai neskaidomą Vilniaus universiteto padalinį – VU biblioteką.
Nuo projektavimo pradžios buvo siekiama, kad MKIC būtų atvira ir lengvai transformuojama erdvė studijoms, mokslui, darbui ir bendravimui. Unikalios architektūros (arch. Rolandas Palekas) statinyje, organiškai įsiliejusiame į peizažą, dera funkcionalumas ir atvirumas. Čia stengtasi sukurti kūrybišką, įkvepiančią aplinką, kad kiekvienas, ateinantis į centrą, rastų jo lūkesčius tenkinančią informacinę, fizinę ir technologinę infrastruktūras: įvairių tipų ir formų kokybiškus informacijos išteklius, individualaus ir grupinio darbo vietas, atviras skaityklas ir erdves mokslinėms konferencijoms, poilsio saleles jaukiam pokalbiui prie kavos puodelio bei žaidimų kambarį vaikams. MKIC paslaugos pasiekiamos visą parą, 7-ias dienas per savaitę.
MKIC kompleksą (14043,61 kv. m.) sudaro trys korpusai. Didžiausiame, 5 aukštų pastate įrengtos socialinių mokslų skaityklos ir konferencijų salė, antras, 4 aukštų pastatas skirtas fizinių ir technologijos mokslų skaitykloms. Mažiausiame korpuse dirba personalas, o jo apatiniame aukšte įrengta kavinė. Komplekso atriume įkurtas informacinis stalas, parodų, poilsio, bendravimo, diskusijų erdvės. Visuose korpusuose yra įrengtos poilsio, rekreacinės salelės. 2 požeminiai aukštai skirti techniniam aukštui ir saugykloms, kuriose telpa 1,8 mln. spaudinių. Devyniose MKIC skaityklose, IT laboratorijoje, seminarų ir grupinio darbo patalpose vienu metu gali dirbti virš 800 lankytojų.
MKIC taps visų Saulėtekio slėnio bendruomenių, o taip pat netoliese esančių studentų bendrabučių gyventojų, vizituojančiųjų dėstytojų, konferencijų dalyvių biblioteka. Netrukus Saulėtekio slėnyje bus pradėti statyti du dideli nacionaliniai mokslinių tyrimų centrai: Fizinių ir technologijos mokslų ir Gyvybės mokslų, ateityje kursis verslo įmonės.
MKIC atsiradimas yra daugelio geranoriškų iniciatyvų, diskusijų ir partnerysčių rezultatas su aiškia misija – stiprinti mokslo, studijų ir verslo sąveiką, bei kurti europinius standartus atitinkančias akademines tradicijas Saulėtekio slėnyje.
komentarai 2
2013-02-05 20:14
ArvydasNa brac,rupus miltai,gera naujiena.Sekmes ponai. Galgi po kokiu 15-20 metu reikes pagalvot apie bibliotekos naujus pastatus,reik VU planuot jau po tiek meteliu ne apie 1.8 milijono naujoj bibliotekoj ar viso apie 5.5 milijono,bet tolokai perzengencius 5.5 ir daugiau milijonu leidiniu skaicius.Ko ir palinkesiu.Dideliausios sekmes!
2013-02-05 20:23
ArvydasRasydamas „perzengencius 5.5 ir daugiau milijonu“ turejau omeny perzengusius gerokai toliau nei 10.5 milijonu.Galvoju,kad tai ne taip jau ir nerealu.O kodel nesvajot realiai?