Nuo 2013–2014 m. m. rudens semestro Vilniaus universiteto studentai, išskyrus doktorantus ir rezidentus, gali studijuoti ne studijų programos (užsienio kalbų) dalykus, kuriuos dėsto VU Užsienio kalbų instituto dėstytojai. Tai papildoma galimybė VU studentams stiprinti savo tarpkultūrinę kompetenciją ir kelti užsienio kalbų mokėjimo lygį. Praėjusiais metais šia galimybe pasinaudojo 413 universiteto studentų. Vykdyta studentų apklausa parodė, kad tokia universiteto iniciatyva vertintina labai teigiamai.
Apklausa, kurioje dalyvavo VU bakalauro, magistrantūros ir vientisųjų studijų studentai, pasirinkę ne studijų programos (užsienio kalbų) dalykus, buvo siekiama įvertinti veiksnius, susijusius su ne studijų programos dalykų viešinimu, taip pat dėstymu ir akademinių užsiėmimų organizavimu, kitus organizacinius ir administracinius veiksnius. Apklausa vykdyta 2013 m. gruodžio mėnesį naudojant internetinės apklausos būdą.
Iš viso apklausoje dalyvavo 110 studentų (27 proc.), pasirinkusių ne studijų programos (užsienio kalbų) dalykus. Daugiausia apklausoje dalyvavusiųjų – bakalauro ir vientisųjų studijų studentai (atitinkamai 53,64 ir 24,55 proc.). Dažniausiai ne studijų programos dalykus rinkosi Medicinos (135 / 33 proc.) ir Teisės (45 / 11 proc.) fakultetų studentai, taip pat Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (38 / 9 proc.), Komunikacijos (31 / 8 proc.) ir Filosofijos (28 / 7 proc.) fakultetų studentai.
Apklausos rezultatai parodė, kad studentai ne studijų programos (užsienio kalbų) dalykus vertina labai teigiamai ir tikisi šia galimybe pasinaudoti ateityje. Anot studentų, tokia galimybė leidžia jiems lavinti užsienio kalbų žinias ir įgūdžius, plėsti kultūrinį akiratį, įgyti neįkainojamos mokymosi patirties. Apklausoje dalyvavę studentai teigiamai atsiliepė apie dalykų dėstytojus ir jų dėstymo kokybę. Daugeliui studentų ypač patiko tai, kad dalis užsienio kalbų dėstytojų buvo šių kalbų gimtakalbiai.
Tačiau papildomai užsienio kalbas studijavę studentai turėjo pastabų dėl kai kurių studijų organizavimo aspektų. Studentų nuomone, registracija galėtų vykti ne į konkretų užsienio kalbos mokymosi lygį, bet apskritai į užsienio kalbą, o lygis nustatomas vėliau. Studentai išreiškė norą rinktis studijuoti daugiau užsienio kalbų. Apklaustų studentų nuomone, vienu metu būtų galima studijuoti ne vieną, o kelias užsienio kalbas ir vėliau tęsti jų mokymąsi aukštesniu lygiu.
Šiuo metu ne studijų programos (užsienio kalbų) dalykų kaina vienam semestrui siekia 150 litų. VU Senato komisijos sprendimu didžioji dalis išlaidų, reikalingų šiems dalykams vykdyti, apmokama iš universiteto biudžeto lėšų.
Šio pavasario semestro metu VU studentai Užsienio kalbų institute papildomai galėjo rinktis studijuoti anglų, ispanų, italų, prancūzų, rusų ir vokiečių užsienio kalbas, kurios yra dėstomos skirtingais lygiais.
Ne studijų programos (užsienio kalbų) dalykų dėstymui kelią atvėrė VU Užsienio kalbų mokymo(si) koncepcija, kurią Senato komisija patvirtino 2012 m. balandžio 16 d.
Komentarų nėra. Būk pirmas!