Vilniaus universiteto (VU) Kauno fakulteto, kuriame rengiami specialistai inovatyvioms finansų ir informacinių technologijų industrijoms, studentų kavinėje „Universum“, bendradarbiaujant su finansų technologijų (FinTech) studijų programos socialiniais partneriais, įdiegtas atsiskaitymas kriptografine valiuta.
„Atsiskaitymai kriptografiniais pinigais Lietuvoje – nebe naujiena. #MokėjimaiBitkoin vis plačiau naudojami didesnės apimties tranksacijoms: įmokoms už studijas, atsiskaitymams už didesnės vertės pirkinius interneto parduotuvėse, skrydžių bilietus, viešbučius ir kt. Tačiau ekonomiškai pagrįsti atsiskaitymai už arbatos puodelį – vis dar iššūkis, o kartu – galimybė studijų metu tiriamoms technologijoms tobulinti“, – tvirtina VU Kauno fakulteto docentas dr. Saulius Masteika. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ekspertas blokų grandinės, kriptografinių valiutų ir finansų inovacijų diegimo srityse juokauja, kad galbūt atėjo laikas ir VU Kauno fakulteto adresą (Muitinės g. 8, Kaunas) įtraukti į atsiskaitymų kriptografine valiuta Lietuvoje žemėlapį.
Doc. S. Masteikos nuomone, akademinė terpė – puiki platforma testuoti inovatyvius sprendimus taikant skaitmenines technologijas informatikos, ekonomikos, finansų, vadybos mokslų srityse. Šiuo požiūriu VU žengia koja kojon su lyderiaujančiais pasaulio universitetais – Stanfordo universitetu (JAV) ir Masačusetso technologijos institutu (MIT, JAV), kur studentams sudaromos galimybės kurti, diegti ir testuoti finansų technologijas jau kurį laiką. Dar 2014 m. Masačusetse apie 4000 MIT pirmosios pakopos studentų testavo kriptografinių valiutų mokėjimo sprendimus kuriant ekosistemą kriptografinėms valiutoms.
„Diegdami kriptografinių valiutų pobūdžio mokėjimų sprendimus VU Kauno fakulteto finansų technologijų studentai galėjo praktiškai susipažinti su problematika, dar iki galo neišspręstais technologiniais ir taikomojo pobūdžio klausimais, tokiais kaip operacinių sistemų suderinamumas, mokėjimų užskaitų vėlavimas, atsiskaitymų alternatyviomis valiutomis galimybė, skirtingų tipų kriptografinių valiutų piniginių patikimumas ir saugumas, transakcijų mokesčių dydis ir kt.“, – sako VU Kauno fakulteto dėstytojas. Kadangi dar liko neatsakytų klausimų, planuojama finansų technologijų studijų VU Kauno fakultete baigiamojo darbo tema, susijusi su Lightning Network technologijos diegimu bitkoinų atsiskaitymuose, programinės įrangos, naudojamos apdorojant kriptografinius atsiskaitymus, tobulinimu.
Finansų informatikos srities temų spektrą VU Kauno fakultete planuojama intensyvinti ir bakalauro studijų programose „Finansų ir apskaitos taikomosios sistemos“ bei „Informacijos sistemos ir kibernetinė sauga“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!